با ما تماس بگیرید ٠٩١٢٥٠٣٤٠٨٨

امروزه تكنولوژی پلی یورتان جای خود را در بخش های مختلف زندگی ما باز كرده است ، از عایق بندی یخچال و ایزولاسیون ساختمان ها گرفته تا کف كفش، از تزئینات داخلی خودرو تا روكش مخازن و لوله ها در همه جا به كاربردهای وسیع پلی یورتان برمی خوریم. تولید محصولات فوق و دهها و صدها محصول دیگر كه با استفاده از پلی یورتان تهیه می شوند ، متكی بر یك پایه بسیار ساده است.

ترکیب دو جز با افزودنی ها و کاتالیست های متنوع که با اضافه کردن گاز پف زا ، منجر به تولید فوم پلی یورتان با کاربردهای متفاوت می شود . با تغییر در نوع مواد اولیه مصرفی ، افزودنی ها و نسبت اختلاط آن ها  می توان به انواع بی شماری ازمحصولات پلی یورتان رسید. فوم های پلی یورتان شامل فوم های نرم ، فوم های سخت ، نیمه سخت و اینتگرال اسكین است. فوم های سخت به علت خواص عایق بودن عالی در صنایع سرد كننده ، ساختمان ، حمل و نقل و هوا و فضا استفاده می شوند و مصرف آن ها با توجه به بالا رفتن قیمت انرژی به سرعت در حال افزایش است.

فوم پلی یورتان با کاربرد عایق ، با توجه به برتری های کیفی قابل توجه به ویژه در صنعت ساختمان مورد توجه قرار گرفته و پیشرفت های بسیاری نیز در راستای بهبود خواص آن تاكنون صورت پذیرفته است. فوم عایق پلی یورتان در سنوات اخیر به دلایل مختلفی نظیر سهولت تولید، وزن كم ، عملكرد بهتر ، عمر طولانی ، عدم جذب آب و عدم لانه گزینی حشرات و حیوانات موذی به تدریج جایگزین سایر عایق ها شده است.

فوم پلی یورتان پاششی متشکل از دو جزء به نام های ایزوسیانات و پلیول است. ایزوسیانات و پولیول در ماشین تولید فوم ، در دمای مناسب ادغام شده و پس از 5 تا 7 ثانیه پف كرده و به شکل فوم فشرده ، نسجم و یکپارچه به ضخامت دلخواه (وابسته به میزان ماده پلی یورتان پاشیده شده) در می آید. فوم پلی یورتان به عنوان بهترین عایق شناخته شده در جهان میتواند مصرف انرژی را تا 60 درصد کاهش دهد. این فوم با اجرای بسیار سریع ،میتواند در ضخامتهای مختلف از 1 تا 10 سانتی متر اجرا گردد. از این نوع فوم می توان در  سیستم های عایق کاری صوت و دما به منظور تشکیل یک سطح بدون درز و یکپارچه استفاده کرد.