با ما تماس بگیرید ٠٩١٢٥٠٣٤٠٨٨

 فوم هاي پلي يورتان شامل فوم هاي سلول باز و سلول بسته است، فوم هاي سلول باز (نرم) که معمولا به عنوان عایق صوتی استفاده میشوند و چگالی (دانسیته) در حدود 5 تا 15 دارند به علت خواص عايق صوتی عالي در صنايع موسیقی ، ساختمان ، انواع سوله ها استفاده مي شوند و مصرف آن ها با توجه به بالا رفتن نرخ آلودگی های صوتی و لزوم صداگیری محیطهای مختلف مسکونی،اداری،تجاری،صنعتی و تفریحی به سرعت در حال افزايش است. فوم پلی یورتان با کاربرد عایق صوت، با توجه به برتری های کیفی قابل توجه به ويژه در صنعت ساختمان مورد توجه قرار گرفته و پيشرفت هاي بسياري نيز در راستاي بهبود خواص آن تاكنون صورت پذيرفته است. عایق پلی یورتان در سنوات اخير به دلايل مختلفي نظير سهولت توليد، وزن كم ، عملكرد بهتر ، عمر طولاني ، عدم جذب آب و عدم لانه گزيني حشرات و حيوانات موذي به تدريج جايگزين سایر عايقها شده است.

همانطور که اشاره گردید فوم پلی یورتان متشکل از دو جزء به نام های ایزوسیانات و پلیول است. ايزوسيانات و پوليول در ماشین تولید فوم (Reactor) ، در دمای مناسب ادغام شده و پس از 5 تا 10 ثانيه پف كرده و به شکل فوم فشرده ، منسجم و يکپارچه به ضخامت دلخواه (وابسته به ميزان ماده پلي يورتان مصرف شده) در مي آيد. فوم پلی یورتان به عنوان یکی از بهترین عایقهای صوت شناخته شده در جهان میتواند میزان صدای محیط را تا 50 درصد کاهش دهد. این فوم با اجرای بسیار سریع ،میتواند در ضخامتهای مختلف از 1 تا 10 سانتی متر اجرا گردد. از اين نوع فوم ميتوان در  سيستم هاي عايق کاري صوتی و به منظور تشکيل يک سطح بدون درز و يکپارچه استفاده نمود. فومهای پلی یورتان جهت عایقکاری صوتی به سه روش پاشش ، تزریق و پنلهای پیش ساخته قابل اجرا میباشند.

با بکارگیری فوم پلی یورتان با ضخامت حدود 10 سانتی متر اختلاف شدت صدا در دو طرف فوم حدود 30 دسی بل می باشد. این مقدار 2 برابر فوم پلی استایرن و 4 برابر دیوار آجری  به همان ضخامت می باشد.